2016 Ferace Modelleri

Tesettür giyimde yepyeni ve çağdaş çizgilerin gün yüzüne çıktığını görmekteyiz . Bilhassa Osmanlı’nın hayat sanatının tek parçası meydana gelen ferace , son zamanlarda de tek parça harici giyim elbisesi olarak kombinlerimizde yer ediniyor .

Osmanlı hayatını sürdürmeyi tercih eden tesettürlü bayanlar , hem tek huzurlu hem tek de yepyeni çizgileri ve sadeliğiyle ön tasarıya çıkan ferace modellerini tercih etmeleri ek olarak huzurlu hissetmelerini sağlıyor . Mütedeyyin Osmanlı kadınlarının ve üstelik 90’lı ve islami giyim tarzına önem verici çocuk kızlarımızın da değişmeyen harici giyim olarak tercihi ferace modelleridir .
Feracem-Ferace-Modelleri-2014-4
İçinde bulunduğumuz yaz aylarında , nemin de tesirini kocaman oranda hissettirmesiyle , tek parça kıyafetlere , huzurlu ettiren ve serin tutan giysi modellerine yönelmekteyiz . 2016 Ferace yeni sezon modelleri kocaman oranda ihtiyacımızı karşılamaktadır . Bununla Birlikte yazımızda 2016 ilkbahar yaz ferace modellerine yer verirken , Sonbahar kış ferace yeni sezon modelleri 2016 harici giyim modellerine de yer vermeyi uyumlu bulduk . Öbür tek taraftan feraceler , islamda buyrulduğu üzere , beden çizgilerini ek olarak sıkı örttüğünden , dekoratif imajı ve kolay kullanım imkanı sunduğundan , tesettür giyimde dayanılmaz özel tek model haline getirmektedir .
Sade-Yeni-Sezon-Ferace-Modelleri
Feracenin tüm bedeni örtüp , omuzlarımızdan ayak topuklarımıza civarı uzanan tek tesettür giyim modelidir , kumaşının narin ve bedenimiz üstünde huzurlu durması , en kocaman tercih nedenleri aralarında . Kapalı giyime önem verici tesettürlü bayanların tercih ettiği feracelerden biz de 2016 modellerini bu yazımızda yer sunmak istedik .
2015-Ferace-Modelleri-1
Günümüzde , trend ve dizayn durumundan ferace , pardösü ile çarşaf aralarında tek tasarıma sahip . Feracelerde uyarı edilmesi gerekli olan mühim özelliklerden biri , harici giyim algısının dışına çıkılmayacak tek görüntünün oluşmasını sağlamak . Ferace adı altında , abiyeye dönüşen modeller de ara ara karşımıza çıkıyor . Üstüruplu ve mütedeyyin giyinen bayanların en mühim özelliği , gösterişten ve şatafattan uzak yalın ve harici giyim miktarı meydana gelen pek alaka cazip imgelerden uzak durmak , topluluk kaidelerinin uyumlu gördüğü tek konu .
Dış giyimde gizli konuların , konut ve özel vaziyetler haricinde kamufle edilmesi mevzubahis olduğundan , simli ve trend algısı taşıyan etkili çizgilere sahip feraceler ve öbür tesettür giysi yeni sezon modelleri islami bakış açısıyla tek sürü uyumlu bulunmamaktadır .
Ferace-Modelleri-2014-4
Özellikle beli saran ve beden hatlarını belli eden slim zayıf feraceler , harici giyim ölçüsünü kaçırıp , ferace özelliğini kaybetmekte . İç giyim ile harici giyim kurallarını karıştırmamak gerek . Belirttiğimiz benzeri gösterişten ve canlılıktan uzak , ek olarak mütedeyyin tek görüntü sergilemek amaçlı şevk ve arzuları ön tasarıya çıkaracak renkler ve tasarımlar mahaline , ek olarak kapsamlı , beden hatlarını saklayan ve siyah , kahverengi benzeri koyu renkler tercih edilmelidir .
2015-Ferace-Modelleri-5
Galerimizde 2016 ferace modellerine göz atmanızı öneririz : )

Random Posts

Bir cevap yazın