3 Adımda Tesettür Giyim Stilinizi Oluşturun

Tesettür giyimi kendi nezdinde incelikleri olan ve belli sınırları olan bir giyim tarzıdır. Kendine ait kuralları dahilinde ve doğru parçaların bir araya getirilmesiyle son derece hoş ve kullanımı keyifli tesettür stili oluşturulabilmektedir. Fakat dediğimiz gibi bunun bazı ince nüansları var. Örneğin en fazla 3 renk bir arada kullanılmalı. Fazlaca renk karmaşası göz yoran bir görünüm oluşturabiliyor. Senenin modası olan bol renkli ve desenli parçaları düz renklerle kombinleyerek bu tarz bir görüntüyü kırabilirsiniz.

tesettur-giyim (2)

Bu noktada 3 adımda stil oluşturmak için neler yapılabilir, yardımcı olacak bilgiler paylaşacağız sizlerle. İlk adım olarak bazı kriterler belirleyebilirsiniz. Bu daha çok neyi kullanmayı daha çok sevdiğinize bağlı. Pantolondan hoşlanıyor rahatlığını seviyorsanız uzun krep tunikler ve ipek şallar her durumda kurtarıcınız olabilir. Dar kesim pantolonları yelek yada ceket uzunluğunu geçmeyen tuniklerle kombineleyebilirsiniz. Özellikle yaz ayları için son derece ideal bir stil oluyor doğrusu.

tesettur-giyim (3)

Tesettür giyim stiliniz, kişilik ve karakteriniz hakkında ipuçları verebilmelidir. İkinci adım renk seçimi; keskin renkler yada pastel renkler sizi kolayca anlatabilir. Senenin modası çiçekli elbiseler özellikle de pastel tonları ile vazgeçilmez olmaya aday. Ancak düz elbiselerin tahtına oturması biraz zor gibi. 3. Adım olarak bu yılın trendi olan asimetrik ve lazer kesim tunikleri dolabınıza eklemeyi unutmayın.

Random Posts

Bir cevap yazın