Abiye İle Şal Uyumu Nasıl Olmalı?

Düğün sezonunun açılması ile birlikte, kafaları en çok kurcalayan sorulardan biri de abiye ile şal uyumu nasıl olmalı oldu. Tesettür giyim tarzını benimseyen hanımlar, bir düğünde ya da davette tercih ettikleri abiyelerin üzerine nasıl bir şal seçmeli, bu şalı nasıl bağlamalı kararsız kalmaya başladı. Son yıllarda model ve desen olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan şal dünyasında, moda olan ürünler hangileri bunları bilmekte yarar var.

tesettur-abiye-sal

Abiye ile şal uyumu, son yıllarda tona ton ya da zıt renklerinlerin kombin edilmesi ile sağlanıyor. Eğer tona ton bir uyum yakalamak istiyorsanız, abiyenizin tam renginde bir şal seçmeniz gerekir. Örneğin abiyeniz parlemet mavisi ise, şalınız da bu renk olmalı. Daha farklı ve trend bir görünüme kavuşmak istiyorsanız da zıt renkleri bir araya getirmeyi tercih edebilirsiniz. Örneğin yeşil bir abiye üzerine, nar çiçeği renginde bir şal tercih edebilir, hem göz alıcı hem de moda bir görüntüye imza atabilirsiniz.

tesettur-abiye-sal-uyumu

Eğer kararsız kalmışsanız, aynı rengin farklı tonlarını da kullanabilirsiniz. Örneğin mor bir abiyeniz var ise bu rengin daha koyu ya da daha açık bir tonunda şal kullanabilirsiniz. Desenli bir abiye elbise seçmişseniz, bu elbisenin içerisinde yer alan renklerden birini seçip, şalınızı bu renkte tercih edebilirsiniz. Şal seçimi, tamamen elbisenizin modeline ve sizin yaratmak istediğiniz kombine bağlı bir durum.

Random Posts

Bir cevap yazın