En Rahat Tesettür Hamile Elbiseleri

Hamilelik elbiseleri genel olarak bayanların çözüm üretmekte zorlandıkları bir konudur ancak söz konusu tesettürlü hamile bayanlar olunca bu durum biraz daha zorlanmaktadır. Tesettür hamile elbiseleri seçerken rahatlık, şıklık ve tesettür kurallarına olan uyum göz önünde bulundurulmak zorundadır.

Tesettürlü hamile bayanlar özellikle bol ve uzun tunikler, salaş kesim yelek ve hırkalar tercih etmelidirler. Giyeceğiniz elbisenin sizi sıkmayan, sizi ve bebeğinizi rahatsız etmeyen özelliklere sahip olması gerekir. Sağlık açısından daha faydalı olduğundan yüzde yüz pamuktan üretilen elbiseler tercih edilmelidir. Ayrıca ince, yumuşak ve bedene yapışmayan, ağırlık yapmayan kumaşlar tercih edilmelidir.

hamile1

Hamileliğinizin başlangıç dönemlerinde ve ilk birkaç ay boyunca tunik-pantolon kombinlerinden faydalanabilirsiniz. Bebeğiniz geliştikçe tek parça bol kesim elbiselere yönelmelisiniz. Ayakkabı ve eşarp seçiminizi yaparken de sizi sıkmayacak, konforunuzu zedelemeyecek tercihlere yönelmelisiniz. Hamile bayanlar spor ayakkabılara ya da altı kaygan olmayan babetlere yönelebilirler.

Gitmeniz gereken özel bir yer varsa piyasada mevcut olan hamile tesettür abiye modellerinden faydalanabilirsiniz. Eğer becerebiliyorsanız ve ilgiliyseniz, kendi zevkinize göre şık ve güzel kumaşlar alıp kendinize özel kıyafet dikmeyi deneyebilirsiniz ya da güvenilir bir terziden yardım alabilirsiniz.Evde kullanma amaçıyla normalde giydiğinizden daha büyük beden tişörtler ve pijamalar alıp, bunları kombinleyip kullanabilirsiniz. Aynı kombin oluşturma işlemini günlük kıyafetlerinize de uygulayabilirsiniz. Böyle bir seçenek direkt hamile elbisesi aramaktan daha çok işinize yarayacaktır.

Random Posts

Bir cevap yazın