Hangi Bitkiler Zayıflatır ?

Evet, birazdan bahsedeceğimiz bu bitkiler ile zayıflama aşamanızı hızlandırabilir, daha çabuk kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken bir şey var. Tek başına hiçbir şey fayda etmemektedir. Bu bitki destekleri, iyi bir diyet ve sporla beraber güzel sonuç verirler.

Peki nasıl fayda ediyorlar, ondan bahsedelim..
Hiçbir bitkinin direk olarak vücudunuzdaki yağları yakmasına imkan yoktur. Dolaylı yollarla size kilo kaybettirirler. Bazıları vücudunuzdaki fazla suyu ve ödemi atar, bazıları metabolizmanızı canlandırır. Bazıları kan şekerinizi düzenleyerek açlık-tokluk dengesini sağlarlar. Neyse sizi daha fazla merak ettirmeden bu şifalı bitkilere geçelim.

1 ) Maydonoz : Oldukça iyi bir ödem söktürücüdür ve antidoksidandır. Eğer çok tuz tüketiyorsanız vücudunuzda fazladan birikmiş bir miktar suda var demektir. Çünkü 1gr tuz vücutta hemen hemen 17gr su bağlar. Buda sizin kilolu gözükmenize yol açacaktır. Maydanoz kullanımınızı sıklaştırarak ve diyetinizdeki tuz miktarını en aza indirgeyerek ödemlerinizden kurtulabilirsiniz.

2 ) Yeşil Çay : Hepiniz yeşil çayın methini duymuşsunuzdur. Tadı ilk başlarda pek hoş gelmeyebilir, fakat biraz dişinizi sıktığınızda alışıyor hatta siyah çaya tercih etmeye başlar hale geliyorsunuz. Yeşil çay, içerdiği özler ve yüksek kafeinle beraber metabolizma hızınızı yükseltirken aynı zamanda kan şekerinizi dengeler. Eğer saf halde içemiyorsanız, limonla ve tatlandırıcılarla tatlandırabilirsiniz.

3 ) Tarçın : Oldukça lezzetli aynı zamanda dolaylı yoldan diyetimize ciddi bir katkısı olan bir sebze-baharat türüdür. Sıcak bir süte ekleyeceğimiz bir kabuk tarçın ve bir çay kaşığı toz haldeki tarçın, tatlı isteğimizi dizginlemesi yanı sıra aynı zamanda kan şekerimizi dengeleyerek açlık krizlerimizi önleyecektir.

4 ) Mate yaprağı : İyi bir ödem söktürücü ve ciddi bir metabolizma hızlandırıcıdır. Kısa süreli düzenli kullanımda işlevini gösterir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar mate yaprağının kahveden ve yeşil çaydan daha kuvvetli bir antidoksidan olduğunu göstermiştir.

Random Posts

Bir cevap yazın