Tesettür Gelinlik Modellerinde Gelin Başı Nasıl Olmalı?

Tesettür Gelinlik Modellerinde Gelin Başı Nasıl Olmalı?

Gelin olmak her genç kızın en güzel hayallerinden biri. Bu özel ve mutlu günde, gelinler tabiki de en güzel ve en kusursuz görünen görüntülerine kavuşmak istiyor. Özellikle tesettürlü gelinlerin, bir de tesettür gelin başı modeli seçme telaşları oluyor. Seçtikleri gelinlik kadar, o gelinliğin üzerine tercih edecekleri tesettür gelin başı modeli de önemli hale geliyor. Bu noktada biz de sizlere yardımcı olabilmek adına, tesettür gelin başı nasıl olmalı bunu anlatacağız.

tesettur-gelin

Tesettür gelinlerin dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan biri, kendi yüz şekillerine en uygun olan baş bağlama şeklini seçmeleri. Yüzün oval, uzun ya da köşeli şekli, hangi baş bağlama yöntemini en iyi kaldırıyorsa, bu yönteme uygun bir şekilde gelin başlarını yaptırmaları gerekiyor. Aksi halde uyumsuz ve hoş görünmeyen bir gelin başına sahip olurlar. Tesettür gelinlik modelleri, birçok açık gelinlik modeline göre daha gösterişli ve ihtişamlı oluyor. Bundan dolayı da bu ihtişamlı görüntüyü, tesettür baş modeli ile dengelemek gerekiyor.

tesettur-gelin-basi

Eğer çok ihtişamlı bir gelinliğe sahipseniz, gelin başında fazla detaya gitmemenizi öneririz. Sade ve güzel bağlanmış bir baş, sizi en muazzam görüntülerden birine ulaştıracaktır. Bunun yanı sıra gelinliğiniz taşlı bir model ise gelin başını yaptırırken taş detaylar kullanabilirsiniz. Son yıllarda en trend tesettür gelin başı modellerinden biri de kabarık tüllerden oluşan modeller. Tesettür gelin başı nasıl olmalı bir türlü karar verememişseniz, yüzlerce gelin başı modelinden, gelinliğinize ve yüzünüze en uygun olanı seçmenizi tavsiye ederiz.

Random Posts

Bir cevap yazın