Siyah turpun faydaları neler böbrek taşının atılmasını sağlıyor!

Siyah turp da tıpatıp yakın akrabası kırmızı turp gibi sayısız faydaya sahip. Dahası siyah turp sadece sıhhat için değil deri ve saçlar için de fazla yardımcı. Gelin siyah turpu yakından tanıyalım…

BÖBREK TAŞLARININ ATILMASINI SAĞLAR 

Siyah turp, böbrek ve safra kesesinde oluşabilecek taşlara aleyhinde doğal bir ilaçtır. Bundan Başka taşlardan kaynaklanan acıyı da hafifletir ve idrarı arttırır. Siyah turpun diüretik özellikleri sayesinde idrara çıkmanız kolaylaşır ve bu şekilde böbrek ve safra kesesi taşlarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

SOĞUK ALGINLIĞI VE ÖKSÜRÜĞÜ GİDERİR

Siyah turpun şifalı gücü aynı zamanda kronik soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde de etkilidir. Bunun için turpun suyunu sıkın azıcık şeker ilave edip bekletin. Sabahları meyve suyu olarak tükettiğinizde solunum sistemi enfeksiyonları için bir hap olduğunun farkına varacaksınız.

TİROİD HORMONLARINI DÜZENLER

Siyah turpun en başarılı olduğu konulardan biri de tiroid hormonlarındaki düzensizliklere çözüm sunmasıdır. Tiroid hormonlarınızda bir dengesizliğin oluşması uzun bir vakit ve belki de hayatınız her tarafında sizi ilaçlara hükümlü ülkü getirebilir. Raphanin, tiroit hormonlarının salgılanmasını ve üretimini düzenleyen doğal bir enzimdir. Siyah turp ise Raphanin maddesi bakımından oldukça zengindir. Hiper / hipotiroidizmden şikayetçi iseniz siyah turp tüketerek hormonlarınızı düzene sokabilirsiniz.

CİLT LEKELERİNİ GİDERİYOR

Siyah turp bol miktarda doğal antioksidan ve cildimizin yaşlanmaya karşısında çaba edebilmesi için fazla kayda değer olan C vitamini seviyesini içerir. öte yandan bu antioksidan ve vitamin haricen, vücudumuzdaki oksidasyonu engelleyen son derece dinç birkaç diğer bileşiği daha bünyesinde barındırır. böylece, siyah turp suyunun uyumlu tüketilmesi zararlı özgürlük radikallerden kurtulmamıza ve dolayısıyla daha genç bir cilde sahip olmanıza asistan olacaktır.

SAÇINIZIN YAĞ DENGESİNİ SAĞLAR

Siyah turp, saç derisinin aşırı kuruluğunu veya yağlanmasını tedavi etmek için de kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra fazla pozitif kepekten de davacı iseniz bugünden itibaren siyah turpun suyu ile uygulamalara başlayın. Bu sayede saçınız ve kafa deriniz gerekli beslenme maddelerini sağlamış olacaktır. öte taraftan, sebum bezlerinin fazla salgılanmasından nedeniyle kafa derisinin yağlanmasına maruz kalıyorsanız, siyah turp içeren bir saç maskesi kullanarak sebumun salgısını denetim edebilir ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

Random Posts

Bir cevap yazın