Tesettür’de Eşofman Ve Spor

Spor yaparken kullandığımız ve seçtiğimiz kıyafetler, sporun sürdürülebilirliği için oldukça önemli. Zira sürekli hareket halindeyken bizi kısıtlayan, hareket alanımızı daraltan ya da terleten kıyafetlerle yapılan spor pek uzun süreli ya da sağlıklı olmayacaktır. Bunun için üreticiler ve çeşitli firmalar, yaptığımız spora özel ya da genel kullanımlı spor giysileri üretilmektedir. Takım ya da tekli alt ve üst olarak satılabilen bu modellerin tesettürlü kadınlar için de ayrıca sunduğu seçenekler bulunmaktadır. Bunlar mevsimsel olarak kumaş kalınlığı farklılığına, tekli ya da takım olmalarına, renklerine, etekli ya da pantolonlu olmaları gibi özelliklerine göre kategorize edilmektedir. Ancak hepsinin de ortak noktası sporu kolaylaştıracak nitelikteki rahatlığıdır.

86300fb0d8714b6a25e0341cf3ed42d3
Rahat kullanım alanı oluşturan tesettür modellerin kumaşlarını incelediğimizde mevsimsel uygunluk durumuna göre, polar ya da penye kumaş kullanımlarının ağırlıkla kullanıldığını, kış modellerinin bazılarında kadife kumaşın da tercih edildiğini görüyoruz. Renk seçimleri de buna paralel olarak kış için kullanılıyorsa pastel ya da koyu tonlar, yaz için kullanılıyorsa açık ve canlı tonların tercih edildiğini görebiliyoruz. Model farklılıkları olarak is tercih ve zevklere göre etekli ve pantolonlu modelleri mevcut. Ancak pantolonlu olanların da üst kısmı kalça ile diz arasındaki bölgeye kadar genişleyerek uzanan bir model olduğu için etek modellere de benzemektedir. Ayrıca bu modelin üst kısmı tercihe göre fermuarlı ya da fermuarsız, kapüşonlu ya da kapüşonuz olabilmektedir.

7aec680e71f2e7987e38bc17de8468e9
Sonuç itibariyle tesettür eşofman modellerini tercih edecekler için mevsimsel uygunluk durumuna göre rahat ve şık birçok model bulunmakta ve spor yapmayı daha kolay hale getirmekte.

Random Posts

Bir cevap yazın