Yüz Tipine Göre Eşarp Modelleri

Yüz Tipine Göre Eşarp Modelleri

Her insanın kemik yapısı ve kilosu farklıdır. Bu nedenle kişinin yüz tipine göre eşarp modeli seçmesi gerekmektedir. Size hangi yüz şekline hangi eşarp bağlama şekli daha uygun olura dair bazı tüyolar vereceğiz.

Bilindiği üzere ideal kabul edilen yüz şekli oval yüz şeklidir. Bu nedenle eşarbımızı bağlama şeklimiz, yüzümüzü ovalaştıran şekil olmalıdır. Eğer sahip olduğunuz yüz şekli yuvarlak ya da yuvarlağa yakın ise eşarbınızın üst kısmını geniş tutmak yerine alnınızın tam ortasında hafif bir üçgen oluşturarak bağlamalısınız. Benzer şekilde ağız bölgenizi ovalaştırmak için çenenizi daha sivri gösterecek şekilde eşarbınızı bağlamalısınız.

esarp-baglama-teknikleri

Yüz şekliniz kalp şeklinde ise alın ve çene dengesini kurmak ve oval yüz şekline yakınlaşmak için eşarbınızın üstte kalan kısmını gevşek bırakmalısınız. Yüz şekli kare olan bayanlar yüzü daha çok yuvarlak ve oval gösterecek olan gevşek bağlanmış eşarpları tercih etmelidirler. Yüz şekliniz uzun ise bone ile beraber gevşek bağlanmış eşarp tercih etmelisiniz.Tombul ve yuvarlak yüzü olan hanımlar ise yüzü biraz daha uzun gösterecek eşarp bağlama şekilleri denemelidirler. Bu görüntüyü elde edebilmek için  bone kullanmak ve eşarbı birkaç kat olacak şekilde kafaya sarmak gereklidir.

esarp-modelleri

Genel olarak; amaçımız yüzü kısaltıp geniş göstermek ise alna yapışacak şekilde bone kullanmak gereklidir. Eğer amaç yüzü daha uzun göstermek ise bone kullanmamak gerekir.

Random Posts

Bir cevap yazın